> > Kontakt

Jak wybrać dobry olej do samochodu?


Właściwy olej samochodowy ma ogromne znaczenie dla działania silnika i jego żywotności. Regularna wymiana przedłuża życie skrzyni biegów. Płyn ten jest siłą napędową, skrzyni biegów. Odpowiada za ewentualne tarcie, smarowanie, chłodzenie, tłumienie wstrząsów i hałasów w aucie.

Pamiętajmy, że ten element potrzebuje wymiany i uzupełniania najlepszej jakości oleju. Olej stosowany jest do smarowania ruchomych elementów silnika. Skutecznie eliminuje tarcie, które występujące podczas ruchu. Ponadto jest odpowiedzialny za chłodzenie, gdyż ma kontakt z rozgrzanymi elementami auta. Odbiera ciepło m.in. z panewek, tłoków, wirnika turbosprężarki i wału korbowego. Wypełnienie nim okolicy pierścieni daje odpowiednią kompresję, która sprawia, że pojazd może rozwijać wysoką prędkość. Uszczelnienie zaworu i prowadnicy zmniejsza poziom zużycia oleju. Inną funkcją oleju jest oczyszczanie, które pomaga w usunięciu wewnętrznych zanieczyszczeń, które powstają w efekcie spalania się paliwa. Płyn jest ochroną przed korozją, tworząc na podzespołach warstwę zabezpieczającą, przed kontaktem z kwasami, tlenem, wodą oraz innymi szkodzącymi substancjami.

Jak wybrać dobry olej do samochodu?

Olej jest niezbędny do funkcjonowania pojazdu, ponieważ odpowiada za poprawne smarowanie silnika. Jego wybór nie jest taki prosty i wymaga wiedzy z zakresu motoryzacji. Obecnie mamy na rynku, wiele marek olejów silnikowych, które mają różne zastosowanie, właściwości i dostosowane są do określonych typów silników. Płyn powinien być lepki i gęsty. Sklep z częściami samochodowymi Carwit oferuje oleje samochodowe do pojazdów benzynowych oraz z silnikiem diesla najlepszych producentów. Jest autoryzowanym sprzedawcą olejów firmy Castrol. Produkt Castrol EDGE jest wzmocniony tytanem, co oznacza najbardziej zaawansowaną linię olejów syntetycznych. Technologia TITANIUM FST™ podwaja trwałość filmu olejowego, zapobiegając jego zerwaniu i minimalizując tarcie. Dzięki temu można mieć pewność, że silnik zawsze zareaguje tak, jak chcemy.

Wróć