> > Kontakt

Jak przygotować samochód przed zimą?


Zima to dla wielu z nas nieprzyjemny okres, za oknami ciemno, wokół dużo wilgoci i chłód. Jednak ten okres nie odpowiada nie tylko ludziom, okazuje się, że może być również dużym wyzwaniem dla naszych samochodów. Dlaczego? Poszczególne podzespoły, jeśli nie zostaną wcześniej odpowiednio zabezpieczone, mogą się bardzo szybko zużywać, co może skutkować poważną awarią. W związku z tym staje się jasne, że przed okresem zimowym powinniśmy we właściwy sposób zadbać o nasze auto i je zabezpieczyć. O czym powinniśmy pamiętać i jakie elementy auta przed zimą są najważniejsze?

Podstawowe elementy

Tym, co oczywiste właściwie dla każdego kierowcy jest wymiana opon na zimowe. Jesienią i zimą zmienia się przyczepność na drodze, wydłuża się droga hamowania, a co za tym idzie, potrzebujemy wysokiej jakości opon, które zapewnią nam bezpieczeństwo. Sklep motoryzacyjny, z pewnością znajdzie odpowiedni komplet do naszego auta. Specjaliści wskazują, że przed zimą równie istotne są hamulce i płyny eksploatacyjne w aucie, które powinniśmy sprawdzić i w razie konieczności wymienić. Taka dbałość o szczegóły w naszym samochodzie, może przyczynić się do skrócenia drogi hamowania nawet na śliskiej nawierzchni, ale przede wszystkim zwiększy poziom naszego bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drogach.

Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę przed zimą?

Deszcz, śnieg, wilgoć, gołoleć, mróz to elementy, które mogą w negatywny sposób wpływać na karoserię auta, powodować erozję progów. Konieczne może więc być ich naprawienie i wzmocnienie przed zimą, aby po jej zakończeniu samochód nadawał się do dalszej jazdy. Jeśli będziemy o te kwestie dbać regularnie i przeprowadzać mniejsze naprawy to unikniemy tych większych związanych również z dużymi kosztami. Kolejnym elementem, który może zaoferować nam sklep motoryzacyjny i warto sprawdzić przed zimą, a nawet wymienić są filtry samochodowe. Znajdują się one w kilku systemach, tak więc niezbędny będzie odpowiedni, profesjonalny przegląd, dzięki czemu, mechanik wskaże nam, co w naszym samochodzie wymaga przygotowania do zimy.

Wróć