> > Kontakt

Jak prawidłowo dbać o akumulator?


Dobór akumulatora odpowiedniego do marki naszego samochodu jest bardzo ważny. Jednak istotne jest także dbanie o niego w odpowiedni sposób, co przedłuża jego żywotność.

Jedną z ważnych rzeczy jest utrzymywanie akumulatora w czystości, gdyż brud osadzający się prowadzi do szybszego rozładowania. Czasami zdarza się, że akumulator jest w stanie doładowania. Może to być spowodowane korozją klemy lub niedokręconymi zaciskami. W tym przypadku należy wyjąć akumulator i oczyścić styki za pomocą papieru ściernego, a następnie posmarować smarem. Przy ponownym montażu akumulatora pamiętajmy o prawidłowym jego zamontowaniu oraz prawidłowym dokręceniu zacisków. Bardzo ważną rzeczą jest doładowywanie akumulatora. Dotyczy to zwłaszcza samochodów w bogato wyposażoną elektronikę, która pobiera spora ilość prądu, a do tego samochodów rzadko używanych. Bardzo niekorzystną porą roku dla akumulatora jest zima. Korzystanie z dodatkowego wyposażenia, jakim jest dmuchawa czy też podgrzewanie przedniej i tylnej szyby, wpływa na większy pobór prądu. W tym okresie powinniśmy pamiętać o odpalaniu samochodu na wyłączonych światłach.

Jaki wybrać akumulator?

Akumulator samochodowy dostarcza energii elektrycznej bezwzględnie potrzebnej do uruchomienia silnika. Ponadto odpowiada za działanie komputera, klimatyzacji oraz świateł.

Najważniejszą rzeczą jest odpowiedni dobór akumulatora, aby służył nam dłużej. W zaleceniach producenta znajdziemy informacje, jaka powinna być jego pojemność. Można również zamontować większy akumulator, wówczas będzie bardziej wytrzymały i odpowiedni na zapotrzebowanie prądowe. Akumulator średnio wymienia się co kilka lat. Przy zakupie można poradzić się sprzedawcy, a każda firma dysponuje katalogiem, w którym znajdziemy odpowiedni model do naszego samochodu. Carwit Auto Części to firma, która specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych renomowanych marek. Korzystając z ich usług mamy możliwość zakupu niezbędnych części takich jak akumulatory czy klocki hamulcowe.

Wróć