> > Kontakt

Blog

Jak często zmieniać olej w skrzyni biegów?

Utrzymanie sprawności auta wymaga regularnych przeglądów i wymiany elementów oraz materiałów, które ulegają normalnemu zużyciu. Prawidłowa obsługa każdego pojazdu będzie się więc łączyła nie tylko z koniecznością zaopatrywania się w odpowiednie części zamienne, ale także oleje, filtry czy klocki hamulcowe. Jedną z czynności, które bywają zaniedbywane, a mogą doprowadzić do poważnej i kosztownej awarii, jest wymiana oleju w skrzyni biegów. Przekonajmy się, dlaczego jest potrzebna i sprawdźmy, jakich olejów należy używać.

Czytaj dalej

Jak sprawdzić świece zapłonowe i je wymienić?

Działanie silnika spalinowego wymaga doprowadzenia do wybuchu mieszanki paliwowo-powietrznej wprowadzanej do wnętrza cylindrów. W przypadku jednostki wysokoprężnej zapłon następuje samoczynnie w wyniku wysokiej temperatury, która podczas uruchamiania jest wytwarzana przez świece żarowe. W silnikach benzynowych niezbędne jest dostarczenie iskry generowanej przez świece zapłonowe. Są one jednymi z istotnych części zamiennych do samochodu i powinny być utrzymywane w należytym stanie, a także okresowo wymieniane. Przekonajmy się, jak są zbudowane świece i sprawdźmy, na czym polega ich wymiana.

Czytaj dalej

Jak wymienić czujnik położenia sprzęgła?

Zadaniem czujnika położenia sprzęgła jest rozpoznanie stopnia obciążenia silnika. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania tempomatu, którego zadaniem jest automatyczna i płynna regulacja prędkości pojazdu.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo dbać o akumulator?

Dobór akumulatora odpowiedniego do marki naszego samochodu jest bardzo ważny. Jednak istotne jest także dbanie o niego w odpowiedni sposób, co przedłuża jego żywotność.

Czytaj dalej

Jak wybrać dobry olej do samochodu?

Właściwy olej samochodowy ma ogromne znaczenie dla działania silnika i jego żywotności. Regularna wymiana przedłuża życie skrzyni biegów. Płyn ten jest siłą napędową, skrzyni biegów. Odpowiada za ewentualne tarcie, smarowanie, chłodzenie, tłumienie wstrząsów i hałasów w aucie.

Czytaj dalej

Jak wybrać odpowiedni akumulator do samochodu?

Akumulator samochodowy to jedna z najważniejszych części każdego pojazdu. Bez niego niemożliwe jest już samo odpalenie samochodu, o czym często boleśnie przekonujemy się zimą, gdy zaczyna on odmawiać posłuszeństwa. Przypominamy sobie wówczas, że akumulator powinno się wymieniać co kilka lat, gdyż z czasem traci on swoją pierwotną sprawność. Jednak wybór nowego akumulatora nie zawsze należy do najprostszych zadań. Zobaczmy, jakie rzeczy powinniśmy wziąć pod uwagę podejmując taką decyzję.

Czytaj dalej